In het kader van de nationale topcompetitie reed onze Monkey Townploeg vandaag de Omloop van de Braakman. Mede door de strijdlust in het peloton werd het een zware wedstrijd in het open Zeeuws-Vlaamse land. Sven van Luijk – keurig mee in de kopgroep – eindigde vijfde, Stephan Bakker werd tweede in de pelotonsprint en legde daarmee beslag op een negende plaats. Extra leuk was verder het feit dat onze Yannick Detant werd uitgeroepen tot strijdlustigste man van de dag. Na een lang dagje Zeeland reisde de ploeg van een voldane ploegleider Tabak tevreden terug naar huis.
De 189 km lange wedstrijd werd gekenmerkt door een stortvloed aan demarrages en korte ontsnappingen. Melvin van Zijl en onze Yannick Detant waren de eerste aanvallers. Zij kregen maximaal anderhalve minuut maar werden weer ingerekend. Precies op het moment van hergroepering sprong er een groep van 23 weg en uiteindelijk maakte daaruit een tiental de beslissende ontsnapping.
Van die tien vielen er nog drie af maar .het zevental dat toen overbleef pakte wel de beste plaatsen. Adriaan Janssen van het SEG-team ging in de finale nog alleen aan de haal en won zodoende solo voor Tijmen Eising en Luuc Bugter. Sven van Luijk, niet echt een sprinter, kwam als vijfde over de streep en onderstreepte daarmee zijn goede vorm van dit moment.
Op enige achterstand bereidden Rick van Breda en Bram Nolten de sprint van het peloton voor ten dienste van Stephan Bakker. Dat leverde Stephan een tweede plaats in de massale sprint op, goed voor de negende plaats in het totaal klassement.
Jasper Ockeloen kwam in het gedrang om de beste plaatsen nog ten val maar zonder noemenswaardig letsel. Alleen zijn klassering – 55e – was iets beneden zijn niveau.
De uitslag van deze geanimeerde Omloop van de Braakman was aldus: 1. Adriaan Janssen, 2. Tijmen Eising, 3. Luuc Bugter, 4, Sjors Dekker, 5. Sven van Luijk, 6. Joey van Rhee, 9. Stephan Bakker, 43. Yannick Detant, 49. Bram Nolten, 50. Rick van Breda, 55. Jasper Ockeloen en 84. Maarten de Jonge.