Voor Peter Schulting mag wielerjaar 2018 nog wel een paar maanden duren. Na een fikse serie aansprekende overwinningen, greep de man uit Lemele vandaag ook de Tacx Pro Classic, de profronde van Zeeland, de laatste profwedstrijd op Nederlandse bodem. Zijn elfde overwinning dit seizoen…!
De overwinning was er ÊÊn om door een ringetje te halen. Peter beheerste de wedstrijd volledig en sloeg vooral in de laatste 25 km hard toe in een veld vol gehaaide fullprofs. De tv-commentator van de regionale Zeeuwse tv kon het niet nalaten om de onbekendheid van Peter meerdere keren te benadrukken, maar om ook telkens onze man te noemen als verreweg de sterkste man uit het peloton.
De overwinning van Peter, zijn elfde dit seizoen, was dan ook van grote klasse. Na een eerste vlucht van een groepje met o.a. Folkert Oostra – in 2019 lid van onze Monkeytownploeg – brak het peloton vlak voor de Zeelandbrug in twee stukken. Voorin vormde zich een groep van 25 en al snel was duidelijk dat de latere winnaar hier bij zou zitten..
Bij de eerste passage van de finish op Neeltje Jans ontstond een nieuwe kopgroep van elf man, waarbij – uiteraard – Peter. Die elf namen vlot een aardige voorsprong waarna uit dit elftal vier renners aan de haal gingen. Weer met Peter die zich steeds sterker manifesteerde.
De vier streden lang voor een voorsprong van nauwelijks een minuut maar naarmate de koers vorderde smolt de voorsprong. Precies op het moment van de hergroepering ging Peter aan de haal, er waren toen nog zo’n vijf km te rijden. In het spoor van Peter wipten nog drie man mee en met vier ging het in gestrekte draf op de finish af.
Met de wetenschap van Peter (‘ik ben niet zo’n sprinter’) werd het een bijzondere sprint waarin Dries de Bondt leek te gaan winnen maar de deze dag werkelijk oersterke Schulting knokte zich naast de Belg en won met minimaal verschil.
De finish was zo nipt – ook de derde man Baugnies sprintte volop mee – dat niemand van de topdrie een winnende arm op durfde steken. Maar snel werd duidelijk dat de beste man van de koers, Peter Schulting, winnaar was geworden. Een geweldig moment voor de complete Monkeytownequipe in Zeeland want als continentale ploeg op dit 1.1-niveau heb je in principe niet zo veel te zoeken.
Met een sterke Ivar Slik op de zestiende plaats hadden we nog een tweede man in de toptwintig terwijl Sven van Luijk zijn laatste wedstrijd als semi-prof keurig tot een goed einde bracht en als 37e over de streep kwam. Met Rick van Breda en Joey van Rhee als 50e en 51e werd ook voor onze Monkeytownploeg het Nederlandse wegseizoen perfect en in stijl afgesloten.
Bij de foto: links Dries de Bondt, midden winnaar Peter Schulting, rechts Jerome Baugnies.